Apartman Yönetimi

  • Bu sayfayı Paylaş
  • Facebook'da paylaş
  • Twiter'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Google Plus'da paylaş
  • E-posta gönder
  • Linkedin'de paylaş

Blog

Apartman Yönetimi

Yaşam şeklimiz her anlamda değişim göstermektedir. Buna bir de apartman ve site gibi toplu yaşam alanı seçenekleri eklendiğinde hem iş yükü açısından hem de çıkan iş yükünün maddi karşılığı açısından muhasebe yönetiminde bir atış olması kaçınılmaz olmuştur.

Apartman Yönetimi, toplu yaşam alanlarında sorunların birebir çözümünün önüne geçmek ve her işin profesyonel eller tarafından yürütülmesi için verilen bir hizmettir.

Yaşam şeklimiz her anlamda değişim göstermektedir. Buna bir de apartman ve site gibi toplu yaşam alanı seçenekleri eklendiğinde hem iş yükü açısından hem de çıkan iş yükünün maddi karşılığı açısından muhasebe yönetiminde bir atış olması kaçınılmaz olmuştur.

Bundan önceki apartman yönetimi mantığına çoğumuz vakıfız. Çıkabilecek sorunlar ya da bu sorunlar için yapılan işler hiçte profesyonel mantıkta değildi. Belki o zamanlar bu sistem iş görüyordu. Fakat artık o iş öyle değil. Şöyle kuralım kafamızda. Eskiden apartman yıkayan haftalık gelen bir görevli vardı. Verilen karar doğrultusunda birileri o görevlinin parasını toplardı. Bu görevlinin kullanacağı malzeme de aylık ya da yıllık temin edilirdi. Buraya kadar olan işleyişte nasıl bir sorun çıkabilir ki.

Fakat günümüz koşullarına bağlı olarak daha sistemli ve daha konforlu tesis edilmiş apartman ve sitelerin sayısı gitgide artmakta. Buna bağlı olarak yükler artmakta. Asansör, bina görevlisi, güvenlik sistemi tesisi, otopark hizmeti, vale hizmeti, sosyal alan hizmeti ve daha lükslerini düşündüğünüzde havuz, spor salonu, kişisel bakım bölümleri gibi karşımıza ortak kullanım konusu birçok alan çıkacaktır. Bu bahsedilen her bölümün kendi içinde bir işleyişi ve maddi külfeti söz konusudur.

Ortak kullanım alanlarının ne kadarından yararlanıyor olmanız, faydanıza olması gibi hususlara bakılmaksızın ödemekle yükümlü olduğunuz belli bir aidat vardır. Kat mülkiyeti ve site yönetimi kanunlarında bu konular ile ilgili sorumluluk ve zorunluluklarınız ayrıca belirtilmiştir. Bu açıdan düşündüğümüzde ödenmeyen aidatlar, aksayan işler gibi bir idari sorumluluğu almak bir kişinin yapabileceği bir iş değildir. Bu donanıma sahip bir kişi olsa dahi bu sistemi gerçekleştiren kişinin de denetim altında olması gerekir.

Site yönetimi Bodrum firması olarak, sizlere profesyonel apartman ve site yönetimi konusunda kusursuz hizmet garantisi sunuyoruz. Güvenliğinden, temizliğine, bakım onarım işlerinden, yönetim planına, muhasebeye konu tarafın idaresinden, peyzaj işlerine kadar aklınıza gelebilecek ve sizin yararınızın gözetildiği tüm işlerinizin profesyonel ellerde olmasını istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.